NOVINKY 2012

31.12.2012 - vrh D

Trošku sme sa fotili a detičky majú už i svoje profilové fotky. Viac v sekcii mačiatka.

26.12.2012 - vrh D

Naše malé D-detičky už zistili načo im slúžia nožičky, taktiež aj to, že jazýčkom sa treba dôkladne poumývať a postupne ich začíname učiť papať aj niečo iné ako len mlieko od mamy. Každému sme pridali do galérie nové fotky, tie profilové pridáme až keď drobci trochu podrastú.Priletel k nám bocian!!!

Priletel k nám bocian a priniesol balík veľký ako svet :)! Feli presne 65 dní pod srdcom nosila 5 nádherných mačiatok! Detičky sa narodili presne v ten istý deň ako prvý vrh v našej chovateľskej stnici. A zase sa nám raz potvrdilo, že meno našej chovateľskej stanice nosíme právom :). Feli sa o svoje rozkošné potomstvo stará ukážkovo. Mačiatka pekne priberajú a my sa tešíme, že Vianoce budú u nás tento rok opäť veselé :).

Lacné šteniatka/mačiatka?

Nepodporujte množiteľov kúpou lacných šteniatok a mačiatok bez rodokmeňa a akýchkoľvek garancíí na zdravie a pôvod! Ich rodičia často žijú v nevyhovujúcich podmienkach, nemajú žiadnu veterinárnu starostlivosť, sú týrané, kŕmené nekvalitnou stravou a zaťažené dedičnými ochoreniami! Od októbra prebieha celoslovenská kampaň proti množiteľom a týraniu zvierat! Ku kampani bola vytvorená aj webová stránka LACNESTENIATKA.SK.

Bojujte spolu s nami proti množeniu!!!29.11.2012 - Vrh A 2 roky!

Presne pred dvoma rokmi sa začala písať história našej chovateľskej stanice. Naša Feli po 8-mich hodinách priviedla na svet 4 krásne bábätká, ktoré sa podobali na otecka Gordona a vyzerali, ako by jej ich podhodila kukučka :). Na tú noc nikdy nezabudnem. Vonku zúrila snežná búrka a ja som sa modlila, aby všetko šlo prirodzenou cestou. Listy kalendára sa otáčajú kozmickou rýchlosťou, ale na tú noc si pamatám akoby to bolo dnes. Moje najdrahšie Á-čka, vždy budete pre mňa prvé! Prajem Vám do života veľa zdravia, aby láska, ktorú dostávate bola každodennou samozrejmosťou a puto medzi vami a vašimi novými majiteľmi stále silnejšie. Všetko najlepšie!

1.12.2012

Prišla nám úžasná fotka plná pozitívnej energie. Náš biely anjelik Becky Bee so svojim zverencom Riškom.World Cat Show Zagreb, 27.-28.Oct. 2012!

Uplynulý víkend sme si spravili dámsku jazdu na svetovú výstavu mačiek do Zagrebu. Udalosť to bola veľkolepá a výborne zorganizovaná. Atmosféra bola príjemná a každý vystavovateľ hájil svoj štát. Výstavné klietky boli plné vlajok jednotlivých krajín. Tejto "mačacej olympiády" sa zúčastnilo vyše 1000 mačacích krásavcov a krásavíc. Našu Divu posudzoval Mr. Alfred Wittich (Švajčiarsko) v triede 6-10 mesiacov a veľmi sa mu páčila. Diva dostala nádherný posudok plný slovíčok "excellent" a bola pozvaná aj na výber do nominácie, kde nás porazila krásna abesínka.
Tiež by som chcela poďakovať kamarátkam a vystavovateľkám Beatke (Eman´s Regnum, SK) a Renatke (Rendy Cat,CZ) za skvelú spoločnosť a veľmi vydarený výlet.
PLÁNUJEME "D" MAČIATKA!

Ďalší vrh v našej chovateľskej stanici plánujeme už túto zimu! Opätovne to budú mačiatka po našej Feli a Kubíkovi! V prípade záujmu o mačiatko "Special Edition" nás prosím kontaktujte! :)26.9.2012

Dnes oslavujú naše C-detičky presne 1 rok. Prajeme im zdravý, dlhý a štastný život plný lásky a zábavy u svojich nových skvelých páničkov a stále plnú misku dobrôt :).
Všetko najlepšie!

20.9.2012

Nové fotky pribudli i našej 4.5 ročnej zrelej dáme Feli :).10.9.2012

Tak ako sme avizovali, v nedeľu sa naše mačacie dámy zúčastnili výstavy v Žiline (OC Mirage). Feli získala od pani Leny Venclíkovej (CZ) posledný titul CAGCIB, čím dokončila titul Grand Inter Champion. Nášmu modrookému miláčikovi srdečne blahoželám a verím, že v zime sa dočkáme jej ďalších vytúžených detičiek.
Diva v triede mačiatok 3-6 mes. porazila konkurenciu, pani posudzovateľka Satu Hämälainen (FI) ju vychválila, napísala fantastický posudok a nakoniec ju posunula do Best in Show, medzi najkrajšie zvieratá výstavy. V tejto súťaži Diva rovnako veľmi zaujala, dostala pár sladkých pusiniek, no nakoniec sa najlepším mačiatkom stala ruská modrá. Na Divu sme patrične hrdí a verím, že pre náš chov bude raz veľkým prínosom.
Priestory na výstavu boli síce trochu nezvyčajné, ale zato veľmi praktické a pekné. Moderné nákupné centrum ponúkalo veľa možností, či už šlo o stravu, kaviarne, zmrzlinu alebo nákupy :). O návševníkov núdza rozhodne nebola. Niektorí boli milo prekvapení touto príjemnou aktivitou a pridanou hodnotou nakupovania. Táto výstava bola zatiaľ jediná, ktorej sme sa zúčasnili a nevyberalo sa vstupné. Napriek tomu boli organizátori schopní potešiť vystavovateľov vzorkami krmiva, kokardami a kľúčenkou z kože. Veľmi pekne ďakujeme a na výstavu do Žiliny sa určite vrátime veľmi radi.4.9.2012

Diva sa opäť fotila :). Nové snímky nájdete v galérii.31.8.2012

V nedeľu 26.8.2012 sme sa zúčastnili s Feli a Divou na výstave v Ebreichsdorfe. Obe dievčatá posudzovala Linda Knýová z ČR. Obe sa páčili a so sebou si odniesli pekné posudky.
Zato ja som bola z organizácie tejto výstavy celkom sklamaná. Priznám sa, že som od usporiadateľov očakávala vyšší štandard ako na Slovensku a z minulosti mám práve s touto výstavou spojené príjemné zážitky. Napriek požiadavke o umiestenie našich klietok vedľa kamarátky, s ktorou sme na výstavu cestovali spolu, nám nebolo vyhovené. Na mieste nám usporiadatelia neumožnili s klietkami hýbať a presúvať ich tak ako sme potrebovali,aby sme si vzájomne mohli dohliadať na našich chlpatých miláčikov. Zafajčená reštaurácia, silný dážď, ktorý neumožnil komfortne sa naobedovať na terase, neuprataná hala plná zverlitu po sobote a chýbajúce stoličky na sedenie pri klietkach tiež zohrali svoj podiel na mojej nespokojnosti.Takže naši západní susedia majú čo zlepšovať a my Slováci sa rozhodne za niektoré naše výstavy nemusíme hambiť.

Ďalšiu výstavu plánujeme v nedeľu 9.9.2012 v Žiline v OC Mirage, veľmi sa teším a verím, že organizáciou tejto výstavy budem príjemne prekvapená.

17.8.2012

V nedeľu 5.8.2012 sme sa zúčastnili s Feli na výstave v Bratislave. Posudzoval ju pán Jones z Nórska. Feli ho ohúrila svojou veľkosťou a krásnou guľatou hlavou, udelil jej dielčí titul ku Grand Inter Champiónovi - CAGCIB a pozval si nás na výber do nominácie. Feli porazila ďalšie dve britky a po dlhom váhaní medzi devon rexou slečnou a Feli pán Jones posunul devonku."

Ďalšiu výstavu plánujeme v nedeľu 26.8.2012 v rakúskom Ebreichsdorfe, kde bude mať výstavnú premiéru aj naša Diva.
Diva absolvovala svoj ďalší fototermín. Do galérie pripájam jej najnovšie fotky.2.8.2012

Dostala som skvelé správy a fotky od paničky našej Crystalky.
Lepšie by som to určite nepopísala, preto vyberám časť z e-mailu pani Doroty: "prekrásna, zdravá, bystrá, inteligentná a veľmi priateľská. Keď sme doma, je vždy pri nás ako psík.Akonáhle si niekto z nás sadne, Crystal príde a začne sa dožadovať hladkania a škrabkania. Crystal je taká krásna, že asi v celom Poľsku niet krajšej mačičky od nej :)"31.7.2012

Diva je o týždeň staršia a opäť neunikla objektívu. S nesmiernou zvedavosťou obdivovala živé kvety.
Niet sa čo diviť, je to predsa žena ;)25.7.2012

Cez víkend sme boli na návšteve u Elenky a našej odchovanej chlpatej krásavice Chantalle. Chantallka má 10 mesiacov a rastie z nej nádherná mačacia dáma. Elenke ďakujem za príkladnú starostlivosť, najmä o jej dlhú srstičku. Na Chantalle a Feli sa môžete prísť pozrieť 5.8.2012 na výstavu mačiek v Bratislave, DK Ružinov. Tešíme sa na Vás! :)Nádhernú fotku, ako vždy, sme dostali od Martina a našej bodkovanej Aisslinky z prvého vrhu. Jej krásne zelené očká ma očarili.Poslednou novinkou je, že naša Diva oslávila 4 mesice, preto bol tento deň spojený s fotením. Musím povedať, že pre obe strany bolo zábavné. Diva behala za loptičkami a mávatkami bez prestávky a mne pohľad na toto energické mačiatko vyvolával na tvári úsmev. Práca to bola náročná a z množstva fotografií sa podarilo len pár pekných záberov.16.7.2012

Máme nový prírastok z CHS Viva Vogue. Jej meno je Viva la Diva. Kým sa princezná dostala ku nám, musela prekonať dlhú cestu až z ruského Saratova. Zvládla ju bravúrne. Je to energická, priateľská a hravá mačička. Momentálne si zvyká na ostatných usadlíkov. Veríme, že adaptačný proces prebehne rýchlo a bude nám robiť radosť. Viac informácii nájdete v sekcii "Mačky" .

21.6.2012

Chovateľská stanica Rendy Cat, CZ ponúka na predaj krásne britské mačiatka vo farbe krémová a červená ako kocúr Garfield. V prípade záujmu kontaktujte prosím Renatku Kašparovskú, e-mail:rendycat@gmail.com.17.6.2012

Dnes prinášame novinky tak trochu inak. Ako plynie čas, noví majitelia našich mačiatok nám posielajú fotky, za ktoré veľmi pekne ďakujeme. Nie všetky sú dostatočne kvalitné, aby som ich mohla umiestniť do galérie alebo sú to milé momentky, ktoré je škoda nevidieť. Prajem príjemný zážitok, verím, že sa Vám budú páčiť.

10.5.2012

Na výstave v Brne bolo viac šikovných fotografov a ja ďakujem veľmi pekne rodinke Volárikovcov za krásne fotky našej chlpane :)
8.5.2012

V nedeľu sme si spravili dámsku jazdu. So zakladateľkou nášho chovu Feli a jej dcérou Chantalle sme sa zúčastnili na Medzinárodnej výstave mačiek v Brne. Vďaka tomu, že sa konal svetový kongres mačiek, stretli sme veľmi zaujímavých Non FIFE posudzovateľov. Feli hodnotila posudzovateľka z Austrálie Mrs. U´ren Cheryle, ktorá jej vychválila fantastickú stavbu tela, skvelú textúru srsti, peknú okrúhlu hlavu, vynikajúcu kondíciu a udelila jej dielčí titul CAGCIB, ktorý je už tretím pre dosiahnutie titulu Grand Inter Champión. Chantallku posudzoval pán z Juhoafrickej Republiky Mr. Jan van Rooyen. Trochu ma mrzí, že som pri jej posúdení nemohla byť, pretože zhodou okolností obe mačacie dámy išli na posúdenie v rovnaký čas. Ale zato máme pekné fotky, za ktoré veľmi pekne ďakujem Tomášovi a Renatke z CHS Rendy Cat, CZ. S Elenkou majiteľkou Chantallky sme si užili jeden fantastický deň a ja jej týmto veľmi pekne ďakujem za spoločnosť :)


2.5.2012

Čas beží ako o preteky a dnes naše snežienky z vrhu B oslavujú svoje prvé narodeniny! Tie najúžasnejšie domovy aké sme si mohli pre ne priať už majú, tak mi zostáva zaželať veľa zdravíčka, každodenné pohladenie a misku stále plnú dobrôt. Becky a Bubble, všetko najlepšie!!!!!!24.4.2012

V spriatelenej chovateľskej stanici Shinys, CZ hľadá nový domov strieborný kocúrik Giro Magic. Chlapček sa narodil vo vrhu 4 och súrodencov a na odber bude koncom mája. Bližšie informácie o tomto fešákovi Vám poskytne pani Iva Bednářová. V prípade seriózneho záujmu ju prosím kontaktujte e-mailom i.bednarova@post.cz alebo telefonicky + 420 602 934 242.7.4.2012

Návševníkom našej stránky prajeme veselú Veľkú Noc!Za posledný mesiac máme veľa noviniek :-).

Momentálne strážime Cookie, našu odchovanú slečnu. Kedže jej pániček odcestoval na výlet domov do Grécka, rozhodli sme sa, že Cookie sa bude mať, počas toho ako bude preč, najlepšie u nás. Hneď sme to aj využili a spravili pár fotiek. Rastie z nej pravá dáma. Veď posúďte sami :-)Naša dlhosrstá Chantallka sa presťahovala do novej rodinky, kde sa už zabývala a nastavila organizačnú štruktúru ostatným usadlíkom :). Spoločnosť jej robí mramorovaný kocúrik Hardy, lila tabby point slečna Belissima, Elenka s manželom Vladkom a dvojičky Peter a Lucia. Elenka ma pravidelne informuje o tom ako sa princezná má a posiela aj fotky, začo veľmi pekne ďakujem.
Chantallka absolvovala už i svoju prvú výstavu mačiek v Bratislave, kde ju posudzoval pán Comorio. Princezná sa mu veľmi páčila, odniesla si posudok plný superlatívov s poznámkou, že Chantalle je veľmi zábavné mačiatko ;-).Opäť sa ozvala i Kasia, panička našej Améllie, ktorá pre ňu pripravuje obrovské prekvapenie. Väčšinou to končí tak, že si my ľudia uvedomíme, že mačky sa majú lepšie vo dvojici a preto Amélia dostane kamoša - zlatého mramorovaného kocúrika Rockyho, ktorý sa do ich rodinky prisťahuje o necelý mesiac. No nie je nádherný?! Bude z nich úžasná dvojica.7.3.2012

Dostali sme správy od našich detičiek Crystal a Améllie.
Panička našej Crystalky nám napísala pár krásnych riadkov: „Crystal sa má vynikajúco a mám pocit, že každým dňom je krajšia, je z nej už riadny medvedík, je pre nás výnimočne krásna, inteligentná a šikovná. So svojim parťákom kocúrikom sa natoľko ľúbia, že všetko robia spoločne. Je z nich nerozlučná dvojka. Obaja milujú mäkké loptičky, s ktorými pravidelne hrajú futbal, ale najviac zbožňujú naháňačku.„

Včera mi prišiel i veľmi výnimočný e-mail od novej maminky našej mramorovej princezny Améllie. „Dnes je to presne rok, odkedy je Améllia členom našej rodiny. Ďakujeme!“ Pripravili jej i patričnú oslavu a vyzerá, že chutilo :-)4.3.2012 - Chantalle našla svoju rodinku!

Po dlhšom hľadaní, sme i pre moju "srdcovku" Chantalle našli novú rodinku.
Teraz môžem zodpovedne povedať: Neľutujem, že sme boli na výber novej rodiny pre našu cukrovú vatu takí kritickí.
Keďže sa Elenka s manželom a ich detičkami veľmi zodpovedne pripravujú na príchod Chantallky, ešte chvíľu si ju doma necháme :).
Boli sme opäť navštíviť Becky a tiež Cookie. Dievčatká sa majú veľmi dobre a ich majitelia sa z nich tešia. Tiež nám po dlhšej dobe prišla fotka od Bublinky a Emky z oslavy narodenín. Všetky naše odchované mačiatka sa majú luxusne a ja veľmi pekne ďakujem ich novým majiteľom za príkladnú starostlivosť!17.1.2012

Zdá sa, že naša cukrová vata Chantalle je opäť voľná. Chantalle bola od jej dvoch mesiacov predbežne rezervovaná a mala pôsobiť v malej chovateľskej stanici vo Francúzsku, no záujemkyňa sa nám už niekoľko týždňov neozvala. Pravdu povediac, neviem, čo si o tom myslieť.....no zdá sa, že som doplatila na svoju dôverčivosť.
Pre Chantalle som sa rozhodla nájsť iný domov. V prípade vážneho záujmu ma konaktujte, do nového domova môže odísť už teraz. Chantalle po svojom otcovi zdedila krásu a po mamine jej ukecanosť a chuť byť neustále v prítomností ľudí. Má vynikajúci apetít, je hravá, prítulná a vo vnútri skrýva určite nejaký pradúci motorček. Je to zaručene najviac pradúce mačiatko, aké sme doteraz vychovali. Miluje svojho strýka Saphyra, s ktorým v noci vždy spia na mojich nohách a vytláčajú ma z postele :).
1.1.2012

Nastal čas, kedy si naše detičky balia kufríky a odchádzajú do nových domovov. Pre mňa je lúčenie vždy náročné a častokrát nechýbajú ani slzy :(.
Zajtra do nového domova, ďalekého mesta Sulechów v Poľsku, odchádza náš čertík s anjelom v tele Cala Carissima. Verím, že dlhú cestu zvládne bez problémov, v novom domove si rýchlo zvykne a novej rodinke bude robiť len radosť. Prajem jej veľa zdravíčka, lásky a plné misky dobrôt.
Pridala som posledné fotky našich C detičiek, ďalšie budú pribúdať z nových domovov :).
Ozvala sa nám i panička našej Crystalky. Od radosti jej zabezpečili mačacieho kamaráta. Detičky sa ľúbia a ja som šťastná, že Crystal bude mať parťáka na mačacie vylomeniny :).
Fantastickú fotku sme dostali od Martina, majiteľa našej Aisslinky. Takto si princezné užívajú Vianoce. No nie sú prekrásne?! :)Merry Christmas and Happy New Year 2012!Novinky 2012

Novinky 2011

Novinky 2010
© De Villia, SK